ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΤΕΣΤ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Πανσερραϊκός και Πανθρακικός, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στις Σέρρες, με την παρουσία δεκάδων Κομοτηναίων που έσπευσαν να συμπαρασταθούν στην αγαπημένη τους ομάδα.

Καλό θέαμα με πολλές δυνατές φάσεις κυρίως στο 2ο ημίχρονο και αρκετές χαμένες ευκαιρίες που μας κάνουν αισιόδοξους για το μέλλον. Εντυπωσίασε για μια ακόμη φορά ο Βρονταράς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51΄ με σουτ του Ντενίζ Μπαϊκαρά και ο Πανθρακικός έφερε το ματς στα ίσια στο 77΄ με σουτ του Λόπες, ύστερα από κόρνερ του Ρομπίνιο.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΓΡΑΨΑΝ:

contra.gr: Στην ισοπαλία έμειναν Πανσερραϊκός, Πανθρακικός
Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό μεταξύ του Πανσερραϊκού και του Πανθρακικού που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο των Σερρών τη Δευτέρα (18/8).

Τα «λιοντάρια» είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 52ο λεπτό ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια του Ντενίζ Μπαϊκαρά.

Στο 60’, μάλιστα, είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, ωστόσο ο Σπύρος Βρονταράς απέκρουσε το πέναλτι του Αγγελου Διγκόζη. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων ήταν από τους κορυφαίους του αγώνα και με την επέμβασή του έδωσε την απαιτούμενη ώθηση στην ομάδα της Κομοτηνής.

Στο 72’ ο Λουντοβίκ Κλεμάν εκτέλεσε κόρνερ και ο Μανουέλ Λόπες με προβολή ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις

Πανσερραϊκός: Κηπουρός, Καλλιμάνης, Πιπίνης, Βοσκόπουλος, Μιλένκοβιτς, Αμπουμπακαρί, Διγκόζης, Ζουντί, Μπαϊκαρά, Τάντιτς, Γκουγκουλιάς
Αγωνίστηκαν και οι: Κοτταράς, Καλί, Κολίν, Αντάντο, Μανουσαρίδης, Χερέθ, Ανάκογλου, Κωνσταντινίδης

Πανθρακικός: Βρονταράς, Κανωτίδης, Τροΐζε, Ζαπρόπουλος, Κατερίνης, Ολίσε, Λόπες, Χαραλάμπους, Ενρίκες, Ριέρα, Μπεβάκουα
Αγωνίστηκαν και οι: Κλεμάν, Ρομπίνιο, Βιντάλ, Μπαχαρίδης, Μπισκόντι, Πόνσε

sportnet: Στο 1-1 Πανσερραϊκός και Πανθρακικός

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Πανσερραϊκός και Πανθρακικός, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στις Σέρρες. Παρά την αφόρητη ζέστη οι δύο ομάδες απέδωσαν αρκετά καλό θέαμα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και σημειώθηκαν οι περισσότερες φάσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51΄ με ατομική ενέργεια και σουτ του Ντενίζ Μπαϊκαρά και ο Πανθρακικός έφερε το ματς στα ίσια στο 77΄ με σουτ του Λόπες, ύστερα από κόρνερ του Ρομπίνιο.

Ο Πανσερραϊκός έχασε πέναλτι στο 62΄ με τον Διγκόζη, ο Βρονταράς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Οι Σερραίοι πλησίασαν κοντά στη νίκη στο φινάλε του αγώνα, αλλά μία φορά ο Χερές και δύο ο Μπαϊκαρά απέτυχαν να σκοράρουν. Για τον Πανθρακικό δραστήριος ήταν ο Λόπες, που πλην του γκολ που πέτυχε είχε δύο ακόμα καλές ευκαιρίες ενώ στο 75΄ και λίγο πριν την ισοφάριση, ο Κλεμάν εκτέλεσε φάουλ και ο Κοτταράς έκανε την επέμβαση του αγώνα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κηπουρός (65΄ Κοτταράς), Καλλιμάνης (79΄ Καλί), Πιπίνης, Βοσκόπουλος (71΄ Κολέν), Μιλένκοβιτς, Αμπουμπακάρι (79΄ Αντάντο), Διγκόζης (65΄ Μανουσαρίδης), Ζουντί (71΄ Χερές), Μπαϊκαρά, Τάντιτς (85΄ Ανάκογλου), Γκουγκουλιάς (79΄ Κωνσταντινίδης).
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Βρονταράς, Κανωτίδης, Τροϊζε (65΄ Ρομπίνιο), Ζαπρόπουλος (79΄Αγγελόπουλος), Κατερίνης (65΄ Κλεμάν) Ολίσε (84΄ Βιντάλ), Λόπες (88΄ Μπαχαρίδης), Χαραλάμπους (60 Πόνσε), Ενρίκε (60΄ Μπισκόντι), Ριέρα (77΄ Δανίδης), Μπεβάκουα (77΄ Ντιαλό).